2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 5532 )
FELÇ(HEMİPLEJİ TEDAVİLERİ)  

Hemipleji (inme) ;Vücudun yarım bölgesinin hareket ettirememe duruma denir. Beyin kan akımının tek taraflı bozulması sonucu oluşur. Bu durum beyin dokularını besleyen damarların tıkanması (emboli ) veya kanaması sonucu gelişir. Aynı durum kafa içi basıncını artıran (tümör gibi) bir durum söz konusu olduğu zamanda gelişebilir. Vücudun yarı bölgesinde bulunan el, kol, bacak ve ayaklarda güç kaybı veya hiç hareket ettirememe söz konusudur.
Genellikle %80 i beyni besleyen atar damarların tıkanması sonucu gelişir.
Hemiplejiye eşlik eden bulgular:
• Afazi: konuşamama, konuşulanı anlamama veya peltek ve anlamsız konuşmalar görülür.
• Mental bozukluklar gelişebilir. Çevrede olup biteni anlamama, kişileri tanımada güçlük, dikkat eksikliği, hafıza kaybı v.s.
• Yutma güçlüğü
• Görme bozuklukları: çift görme, bulanık görme
• Denge bozuklukları: kalkarken dengeyi sağlayamama, yürürken çarpık yürüme v.s.
• Duyu bozuklukları: Felçli bölgelerde dokunma, ısı ve acı duygularında azalma söz konusu olabilir.

GENEL TEDAVİLER
İlk aşamada hasta hastaneye yatırılıp felce nedenin ne olduğu bulunmaya çalışılır. Gerekli bir operasyon yapılması gerekirse yapılmalıdır.(Beyindeki anevrizmanın patlaması gibi durumlar).Operasyon yapılmayacaksa hasta ilaç tedavisine alınır.
Sonrasında hasta tansiyon ve şeker seviyesinin ayarlanması gerekir.
Hastaneden çıkış yapıldığı durumda ise fizik tedavi eklenir. Ayrıca fizyoterapist eşliğinde hemen her gün hareket yaptırılmalıdır.

AKUPUNKTUR TEDAVİSİ:
Hastaneden çıktıktan sonraki ilk 6 aylık dönemde tedaviye hemen başlanmalıdır.6 ayı geçen vakalarda akupunkturun etkisi çok az olur.
Tedavi hemen her gün veya gün aşırı olarak 10-15 seans uygulanır. Seans süresi 40-45 dakika olmalıdır. Aynı zamanda hasta ilaç ve fizyoterapiye devam etmelidir. Birinci kür bittikten sonra tedaviye haftada 2 kez 5 hafta daha devam edilir. İyileşme durumuna göre tedaviye haftada bir veya iki haftada bir kez devam edilir. Tedavi 1 yıl sürebilir.
Akupunktur tedavisi kasın spastisitesini(kasılmış bir şekilde durmasını) azaltır. Ayrıca, iğneler kasların motor nöron plaklarına yapılmasından dolayı kasların atrofiye(incelmesi ve güç kaybı) uğramasını önler.Dünyada bu konuda yapılan çalışmalar oldukça yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.