2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 5181 )
LAZER AKUPUNKTUR  
Akupunktur denince akla hep iğne ile cilde belli bir ölçüde saplanan tedaviler akla gelmekte. İğne denince de akla acılı bir tedavi gelmekte ve insanlar akupunktur tedavisinden kaçmaktadırlar. Akupunkturda önemli olan cildin belirli bir derinliğinde bulunan akupunktur noktası adını verdiğimiz alanları uyarmak esasına dayanır. Bu noktalar aslında bir uydu alıcısı veya bit televizyon anteni gibi çalışır. Yani sinir hücrelerinin alıcıları akupunktur nokatlarında daha da yoğun bir şekilde bulunur. Bu noktalar cildin değişik bölgelerine göre değişen bir şekilde derinin 2 mm den 4 cm'e kadar derinlikte bulunur.
İşte daha öncelerde de var olan Lazer akupunktur son 10 yılda iyice geliştirilip "Fiber optik" yani saç teli inceliğinde esnek plastiğimsi kablolarla taşınır hale geldi. Sonuçta Lazer iğne adını verdiğimiz aslında iğne olamyan cildi çeşitli derinliklerinde bulunan akupunktur noktalarını uyaran lazer ışın sistemi geliştirildi. Aynı akupunktur iğnesi şeklinde etki yapan fakat cilde saplanmayan ve cildi sadece dışardan uyararak çeşitli hastalıkların tedavisini yapmak artık mümkün. Lazer akupunktur kesinlikle hiçbir ağrısı yoktur. Çocuklarda ve iğne ağrısından korkanlar için ideal bir akupunktur uygulama şekli. Belirli frekans ve güçte verilen lazer ışınları akupunktur noktalarını uyararak birçok hastalıkları tedavi etmektedir. Özellikle çocukluk çağlarında gelişecek olan alerjik bronşit ve astım tedavilerinde %80-90 yakın bir sonuç alınabilmektedir.

Lazer ışınları beyinde ve yapılan deri bölgesindeki özel bölümleri uyararak bir takım salgıları ve iç salgı bezlerini uyardığı için ortaya çıkan salgılar kişinin hastalıklarını da tedavi etmektedir.

Derideki akupunktur noktalarına uygulanan lazer ışınları Beta endorfin (vücudun ürettiği bir morfin çeşidi) adını verdiğimiz bir maddenin salınımını sağlar. Endorfin sentetik morfinin ağrı kesici özelliğinden 1000 kat daha güçlüdür. Dolayısıyla vücuttaki ağrıya neden olan hemen bütün hastalıklarda lazer akupunktur kullanılır. Fibromyalji adını verdiğimiz kas ağrıları, siyatik, bel, omuz, kol, diz boyun baş ağrılarında, migren allerjik bronşit, astım allerjik nezle de % 90 a yakın tedavi etme gücüne sahip.

10-30 dakika süren lazer akupunkturu ağrısız da olması nedeniyle artık tercih edilen bir tedavi olmaktadır.

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.