2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 10923 )
OZONUN FİZYOLOJİK ETKİLERİ  

1- Ozon beyaz kan hücrelerinin üretimini kamçılar. Bu hücreler vücudumuzu virüs, bakteri, mantar ve kanserden korur. Oksijenden yoksun kalırlarsa bu hücreler bozulurlar. İstilacıları yok etmekte başarısız olurlar hatta normal ve sağlıklı çalışan hücrelerimize bile karşı gelmeye başlarlar. (alerjik reaksiyonlar) Sistemik ozon uygulamalarından sonra kandaki oksijen seviyesi hissedilir düzeyde artar. Bu hücreler vücudumuzu virüs, bakteri, mantar ve kanserden korur.

2- Ozon interferon düzeylerinde artış sağlar
İnterferonlar bağışıklık sisteminin değişik aşamalarında son derecede önemli rol oynayan proteinlerdir. Bağışıklık sisteminin onlar olmadan işlev görmesi düşünülemez. Bazı interferonlar virüsler tarafından enfekte edilen hücreler tarafından üretilir. Bu interferonlar sağlıklı hücreleri uyarır, uyarılan hücreler de virüslerin hücre içine girişine mani olurlar. Böylelikle virüs kendisini kopyalayamaz, üremesi durur. Diğer interferonlar ise kas hücreleri ve bağ dokusu tarafından veya akyuvarlar tarafından üretilir. Ozon gamma interferonlarının üretimini % 400-900 kat artırabilir. Bu interferon yabancı veya anormal hücreleri içine alarak öldüren fagositik akyuvarların kontrolünden sorumludur. Sentetik interferonlar B ve C tipi Kronik Hepatit tedavisinde, Papilloma virüsler tarafından oluşturulan Genital Siğil tedavisinde, Tüylü Hücreli Lösemi, Kaposi Sarkomu, Multipl Skleroz, ve Kronik Granülomatöz Hastalık tedavisinde FDA tarafından onaylanmışlardır. Ayrıca, Papilloma virüs tarafından oluşturulan Gırtlak Siğili, HIV infeksiyonu, Kronik Myeloid Lösemi, Hoçkin Dışı Lenfoma, kolon tümörleri, böbrek tümörleri, mesane kanseri, Malin Melanom, Bazal Hücreli Karsinom ve Leismaniazis tedavisinde etkinliği konusundaki klinik çalışmalar halen sürmektedir. Öte yandan, interferonun bu hastalıklarda kullanılan dozları insan vücuduna son derecede toksik iken, ozon tarafından oluşturulan interferon kan düzeyleri daima emniyetlidir.

3- Ozon Tümör Nekroz Faktörünün (TNF) üretimini uyarır. TNF, vücutta büyüyen bir tümör olduğunda salgılanan bir maddedir. Büyüyen kitle ne kadar büyükse TNF de o kadar çok salgılanır (bir yere kadar). Bir tümör metastatik bir oluşum haline geldiğinde kanser hücreleri tümörden kopar ve kan veya lenf tarafından taşınarak başka bir yerde yuvalanır. Ancak TNF'nin orijinal tümörü baskılaması halinde bu kanser hücrelerinin şansı çok azalır.

4- Ozon İL-2 salınımını uyarır. İnterlökin-2 bağışıklık sisteminin temel taşlarından biridir ve T-helper hücreleri tarafından üretilir. Otostimülasyon diye bilinen bir süreçte, İL-2 T-Helper hücresindeki bir reseptöre bağlanır ve onun daha çok İL-2 üretmesini sağlar. İL-2’nin başlıca görevi lenfositleri farklılaşmaya, çoğalmaya, daha çok T-helper, T-supresor, Sitotoksik-T'ler, Gecikmiş-T'ler, ve T-Bellek hücreleri üretmeye yönlendirmektir.

5- Ozon bakterilerin çoğunu düşük konsantrasyonlarda bile öldürür. Çoğu bakterinin metabolizması bizim hücrelerimizin metabolizmasının ancak 1:17'si kadar etkindir. Bu nedenle, bunlar tek kullanımlık antioksidan enzimleri üretemezler. Bu yüzden, yüzde ikiden daha yüksek konsantrasyonlarda ozon içeren bir ortamda son derecede az sayıda bakteri çeşidi canlı kalabilir.

6- Ozon bütün mantar çeşitlerine karşı etkindir. Sistemik kandida infeksiyonu veya atlet ayağı gibi inatçı maya-mantar infeksiyonları ozon ile hızla iyileşir.

7- Ozon bilinen en iyi virüsiddir (virüs öldürücüsü). Virüs yapılarına doğrudan saldırır. Virüsün ozonun oksidan etkilerine en duyarlı olan kısmı üreme yapılarıdır. Virüs bu yapılar sayesinde insan hücrelerine girer ve kendini kopyalamaya başlar. Bu yapı inaktive edildiğinde virüs artık ölü sayılır. Virüsle infekte olmuş, dolayısıyla virüsün üremesi için ona yataklık eden insan hücreleri ise ozona karşı dayanıksızlaşmışlardır. İnfeksiyonun metabolik yükünün altında bulunan hücre kendisini ozondan koruyacak ve onarımını yapacak enzimleri (antioksidanları) üretemez. Böylelikle, bir hücre içine girerek kendisini kopyalamaya başlamış virüslerin üremesi durur.

8- Ozon antineoplastiktir (anti-kanser). Kanser hücresi gibi hızla çoğalan hücrelerin metabolizmasındaki öncelikler ozonun etkileriyle baş etmek üzere programlanmamıştır, dolayısıyla ozon böyle hücrelerin hızla büyümesini baskılar.

9- Ozon atardamarların daralmasına yol açan plakları okside eder (yakar-eritir). Hem arterioskleroz hem de ateroskleroz plaklarını parçalar. Bu, ozonun sadece büyük damarlardaki değil, küçük damarlardaki tıkaçları da çözmeye eğilimli olduğunu gösterir ve sonuçta o damarın beslediği organın daha iyi oksijenleneceği anlamına gelir.

10- Ozon alyuvarların esnekliğini ve şekil değiştirebilme yeteneğini artırır. Alyuvarlar mikroskop altında incelendiklerinde bir diske benzedikleri görülür. Kılcal damarlarda ise şekilden şekile girerler ve bazen yumurtamsı bir biçime bürünür, bazen bir şemsiyeye benzerler. Alyuvarların bu özellikleri akciğerlerdeki alveollerde iyi oksijenlenmenin veya dokularda damarların iyice daraldığı kılcal damar ağlarında ilerleyerek oksijeni en uzakta dokulara bırakabilmelerinin ön koşuludur. Ozon etkisi altında alyuvarlarda meydana gelen değişiklikler sonucunda alyuvarlar en ince damarlardan bile hızla ve kolaylıkla, birbirlerine yapışmadan geçebilir, akciğerlerde bolca oksijenlenebilir, en uzaktaki dokulara bile bol oksijen taşıyabilir. Ozon terapiden sonra daima kan oksijen düzeyleri yükselir ve bu yüksek düzey günler hatta haftalar boyunca devam eder.

11- Ozon sitrik asit siklusunu aktive eder. Krebs siklusu veya TCA siklusu diye de bilinen kimyasal olaylar zinciri karbonhidratlardan (şekerden) enerji elde edilen çok önemli bir reaksiyondur. Bu reaksiyon hücre içinde, mitokondrilerde meydana gelir ve glikoz şeklinde depolanmış enerji böylelikle yakılır. Ozonun etkileri hücre enerji üretimini artırır.

12- Ozon antioksidan enzimleri daha etkin kılar. Hücreler, koruyucu enzim üretimlerini artırarak ozonun oksidatif etkilerine karşı sağlıklı bir tepki verirler. Bu da hücre antioksidan düzeylerinin yükselmesine yol açar.

13- Ozon vücutta birikmiş petrokimyasalları yıkar. Petrolden elde edilen kimyasallar bağışıklık sistemi üzerinde büyük yük oluşturma potansiyeline sahiptirler. Alerjileri kötüleştirebilir, hatta alerjilere neden olabilirler ve uzun vadede sağlığı bozarlar. Ozonun etkileri hücrelerin bu yükten kurtulmasını sağlar.

14- Tıbbi kullanımda ağrı kesici etkisi vardır.

15- Bağışıklık sistemini uyarır.

16- Kan yapımını ve kemik iliği çalışmasını arttırır.

17- Kanın oksijen taşıma kapasitesini arttırır.

18- Detoks etkisi vardır.

19- Metabolizmayı hızlandırır.

20- Tiroid bezinin çalışmasını arttırır.

21- Medikal ozon kanda bulunan oksijen oranını arırır.

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.