2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 1460 )
SIKILAŞTIRICI ÖNERİLER  

Aşağıdaki alıştırmalar için her sabah sadece 15 dakikanızı ayırmanız gerekecek. 7 gün sonrasında bile aradaki farkı göreceksiniz.

Basenler için:
Yere yan yatın, altta kalan bacağınızı hafifçe bükün, üstteki bacağınızı gerin. Başınızı elinize dayayın, kalçalarınızı düz tutun. Nefes verirken üstteki bacağı hafifçe kaldırın. Nefes alırken indirin. 20 kez yaptıktan sonra öteki tarafla yapın.

Kalçalar için
Ellerinizi ve dizlerinizi yere dayayın. Elleriniz omuzlarınız ile aynı hizada, dizleriniz kalçalarınızın tam altında olsun. Sağ bacağınızı, düzenli olarak arkaya doğru kaldırın ve indirin. Bu esnada ayağınızı da geriye doğru çekin. 20 kez yapın, sonra öteki tarafla yapın. 

Bel için
Sırt üstü yatın, dizlerinizi kırın. Sağ elinizi ensenizin altına destek yapın. Sol kolunuz yerde uzunlamasına dursun. Şimdi sağ dirseğiniz ile sol dizinizi elinizden geldiğince birbirine yaklaştırın. Bu esnada nefes verin. Nefes alırken eski durumunuza dönün. Kısa bir süre omuzları dinlendirdikten sonra tekrar yapın. 20 kez yapın, sonra öteki tarafla yapın.

Karın için
Sırt üstü yatın, dizlerinizi kırın. Ellerinizi ensenizde birleştirin ve bu esnada kollarınızı mümkün olduğunca açın. Nefes verirken yavaşça bedeninizin üst kısmını yukarıya doğru kaldırın. Nefes alırken yeniden yatın – fakat başınızı yere koymayın. İki set halinde 15’er kez yapın. Arada kısa bir süre dinlenin.
 
Kendinizi spora motive etmek için

  • En uygun zamanı seçin: Sabahları zor kalkan biriyseniz, erken saatte jimnastik yapma gayretiniz kısa sürede başarısız olacaktır. Sizin yapmanız gereken, yatmadan önce idman.
  • Kendinizi en başından alıştırın: Jimnastiğin asla vazgeçmeyeceğiniz bir rutin haline gelmesi gerekir. En iyisi, dişlerinizi fırçalamadan hemen önce yapın. Çünkü diş fırçalamayı da asla unutmazsınız.
  • Muhasebesini yapın: Bir kâğıt üstüne haftanın günlerini yazın. Jimnastik yaptığınız zaman o günün yanına bir artı koyun. Akşamları kontrol edin, gerekirse eksik günlerinizi tamamlayın.

Ne kadar kalori yakarım?

  • Otururken: 60 kilo birisi, hiçbir şey yapmadan oturursa, 10 dakikada 10 kalori harcar. 90 kiloluk birisi aynı durumda 16 kalori harcar.
  • Merdiven çıkarken: 10 dakika yukarı çıkmak 150 kalori yaktırır. 10 dakika aşağı inmek de nereden baksan 56 kalorinin gitmesini sağlar.
  • Yürürken: Yavaş yürüme (saatte 3 Km) yarım saatte 180 kalori yaktırır. Hızlı yürüme (saatte 6 Km) yarım saatte 350 kalori götürür.
  • Ev işi yaparken: Yarım saati 70 kalori (bulaşık yıkamak) ve 200 kalori (yer silmek) arasında.

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.