2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 1527 )
OBEZİTE  

1- İştah ve acıkmayı azaltır.

Özellikle diyet yapan insanların en büyük sıkıntısı diyet sırasında açlıklarını ve iştahlarını engelleyememesidir. İştah nedir? Doğduktan bir müddet sonra ortaya çıkar. Bir şeyi zevkle yeme olayıdır. Bazı insanlar acıdan bazıları tatlıdan veya kimi Çin; kimi Türk mutfağından hoşlanır. Acıkma ise doğduğumuz zaman ortaya çıkar. Bir içgüdüdür bebek ağlayınca anne memesindeki sütü verir bebek susar. Aslında ölünceye kadar olan bir içgüdüdür. Ancak çok ağır hastalıklarda acıkma hissedilmez (Kanser veya çok ateşli hastalıklarda) Akupunktur beyindeki hipotalamus bölgesinde noradrenalin ve adrenalin seviyesini düşürüp serotonin (Mutluluk sağlayan bir maddedir. Özellikle çikolata yedikten sonra da ortaya çıkar) seviyesini artırır. Bu sayede iştahsız ve hep tok hissedilir.

2- Midede ekşime ve yanmayı önler:
Özellikle mide yanma ve kazınmaları olan kişilerde diyet yapmak azap verici olabilir. Fakat akupunktur mide ve bağırsaklara giden sinirlerin uçlarını uyardığı için mide asidini azaltır. Dolayısıyla mide diyete bağlı boş olsa bile asit fazlalığı olmaz. Dolayısıyla kişi diyetini çok rahat bir şekilde yapar.

3- Halsizlik ve bitkinliği önler:
Akupunkturun enerji verici özelliği vardır. Dolayısıyla halsiz kalınmaz. Aslında şişmanlık insanları halsiz ve bitkin yapar.

4- Stresi azaltır:
Akupunktur iğneleri vücuda ve kulağa uygulanınca beta endorfin adını verdiğimiz bir madde salgılanır. Bu da stresi azaltır kişiyi sakinleştirir. Uykuyu düzene sokar.

5-Metabolizmayı düzenler

Akupunkturla beraber kişinin cinsiyetine, yaşına ve hastalığına uygun tarz diyetler verilir. Her hafta bu diyetler değiştirilir.
Bu faktörlerin hepsi bir araya gelince kilo vermek daha da kolaylaşır. Kişiyi kilo vermeye hazırlar. Buna göre haftada 1 veya 2 kez yapılan akupunktur tedavisi ile 6–8 hafta sonunda 8–10 kg. verilir. Verilecek kilo daha fazlaysa tedaviye haftalık devam edilir. İdeal kiloya indikten sonra akupunktur 6 ay süreyle ayda 1 kez manyetik bilye (mıknatıslı mercimek büyüklüğünde aktif kömür) ile devam edilir. Bu sırada diyet değil sağlıklı beslenme yapılır dolayısıyla kilolar sabitlenir. Sonra senede 2 veya 3 kez kontrol olmak gerekir. Neden?
Çünkü 3 neden insanların kilo almasını tekrar başlatabilir.

TEKRAR KİLO ALDIRAN DURUMLAR
1. Hamilelik veya kürtaj olma, Çünkü insan metabolizmasının değişimi söz konusudur.
2. Uzun süre kortizon, hormon, depresyon ve alerji ilaçlarının kullanımı, Ayrıca Narkoz ve ameliyat sonrası.
3. Tedavi sırasında veya sonrasında Ani gelişen şok ve travmatik bir olayın olması ( Eş veya İş kaybı, yakının ölümü, deprem, trafik kazası vs.)

 

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.