2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 1444 )
MENİERE HASTALIĞI  

Meniere hastalığı iç kulakta bulunan ve dengeden sorumlu sıvılardaki basınç artışının neden olduğu ve en önemli bulgusunun ataklar halinde baş dönmesi olduğu bir hastalıktır. İç kulak sıvılarındaki bu basınç artışının sebebi genellikle belli değildir. Ancak sıvı üretimi, atılımdan fazla olursa ya da sıvıların boşaldığı kanallarda tıkanıklık olursa basınç artışı gelişebilir.  Artan basınç, kulak çınlamasına, kulakta tıkanıklık hissine, işitmede azalmaya ve baş dönmesi hissine yol açar. Bu belirtilere bulantı, kusma, denge kaybı, terleme ve ishal de eşlik edebilir. Meniere sendromu kulakta çınlama-uğultu ve dolgunluk, alçak tonları tutan başlangıçta dalgalı ancak ilerleyici nörosensorial işitme kaybı ve yaklaşık 1-2 saat süren ataklar halinde vertigo nöbetlerinin bulunduğu bir tablo halinde ortaya çıkar. Ataklar tekrarlandıkça işitme kaybı giderek sabit bir hal alır, orta-yüksek frekansları da tutar ve ilerleme gösterir. Atakların sıklığı ve süresi her hastaya göre değişir ve genellikle düzensiz bir şekil izler. Klasik seyri içinde genellikle ilk ataklar en şiddetli olandır. Zamanla atakların şiddetinde bir azalma ama sayısında bir artış izlenir

Son zamanlarda belli alerjik reaksiyonlarında rol oynadığı düşünülmektedir. Meniere hastalığının sıklığı 100000'de 40-100 arasında değişir. Her yaşta görülebilmesine rağmen 40 yaş civarında başlaması daha sıktır. %20 civarında iki kulak birden hastalanır.

Kadınlarda erkeklere oranla biraz daha yüksek oranda bulunur. Irk ve coğrafi açıdan bir özellik yoktur. Ancak kısmi bir genetik özellik nedeniyle %10-12 oranında aynı aile bireylerinde olabilmektedir. Ataklar bazen duygusal stresleri ve kadınlarda adet dönemlerini izler ve kesinlikle gebelik Meniere atakları sayısını artırmaktadır. Meniere hastalığının tüm KBB hastalıkları içinde bulunuş sıklığının % 0,5 ve denge bozukluğu tanımlayan hastalar içinde ise % 5 oranında olduğu bildirilmektedir. Genelde işitme kaybının başlangıcından 3 ila 6 ay sonra vertigo atağı ortaya çıkmaktadır. Çok nadirde olsa (%5) ani işitme kayıpları olabilir. Çok az olguda hiç baş dönmesi olmadan dalgalı işitme kaybı ya da işitme kaybı olmadan tekrarlayan baş dönmesi atakları olabilmektedir. Ancak en olağan olanı vertigo ve sağırlığın bir arada bulunduğu tiptir.

Tetikleyici faktörler
•  Stres
•  Ruhsal travmalar
•  Tansiyon yükselmesi
•  Fazla tuz alımı
•  Yağlı gıdalar
•  Kafein, alkol, sigara
•  Süt ürünleri
•  Uykuda düzensizliktir.

AKUPUNKTUR İLE TEDAVİSİ
Başlangıçta 10 seanslık kür yapılır. Hasta her gün gelerek bu kürü tamamlar, bunu takiben 7 gün ara verilir, bu arayı takiben 3 hafta boyunca haftada 2 seans tedaviye devam edilir. Takip eden 3 hafta boyunca haftada bir kez seanslar devam eder. Takip eden 6 ay boyunca ister ayda bir kez, ister 3 ayda bir kez tedaviye devam edilerek tamamlanır.

Tedavide seanslar halinde vücut akupunkturu uygulanır. Her bir seans 20-30dk sürer.

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.