2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 7914 )
RADYO FREKANS  

Radyo frekans deri boyunca yol alan bir elektromanyetik enerjidir. Bu elektro manyetik enerji bir dirençle karşılaştığında(yağ dokusu ve bağ dokusu) ısı üretir. Radyo frekansla derin dokularda 42-45.C derece bir sıcaklık sağlanır. Normalde vücut ısıs 36-37.C derecedir. Aynı zamanda cilt altında bulunan su ve iyonları (sodyum, potasyum, kalsiyum ve magnezyum) nı harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Bu ısı da yağ hücrelerinin etrafındaki zarı etkiler.

Bipolar Radyo frekans, Vakum tedavi, Kriyoterapi (soğutma) ve Yoğun LED ışınlarını kullanır.
Birçok estetik cerrah liposuction ameliyatı öncesi ve sonrası radyo frekansı önermektedir. Böylece yağ dokuları uyarılarak harekete geçirilir. Dolayısıyla liposuction ameliyatının başarısı artrabilmektedir. Ameliyat sonrası da uygulanabilmektedir.

A) Bipolar Radyo frekans; Seçilen derinlikteki dokunun ısısını artırabilme özelliğine sahiptir. Cilt yüzeyini aşırı ısınmaktan korurken derin katmanlarda etkisini gösterir. Yağ dokuları, selülit ve kolajen üzerinde son derece etkilidir. Dolayısıyla yağların yakımını ve lenf damarlarına drenajını sağlar.

B) Vakum; cilt altına radyo dalgalarının daha fazla geçmesini sağlar. Radyofrekans bir vakum sistemi ile çalışmaktadır. Radyo frekansın etkilerini artırır ve yağ dokuları ile selülit tedavisinde etkin bir rol üstlenir. Vakum uygulaması aynı seans içerisinde ayrıca drenaj, cilt tonüsünü artırma ve masaj işlemi yapar.

C) Kriyoterapi (soğutma): Thermo-C benzer cihazlarda olmayan teknolojileri kullanarak etki mekanizmasını geliştirmiştir. Peltier soğutma sistemi kullanarak aşırı ısınma hissi olmadan uygulamaların yapılmasını sağlar. Ayrıca radyofrekansla beraber oluşan sıcak-soğuk etkisi cilt elastikiyeti ve tonlamasını artırır.

D) Süper yoğun LED ışınları kullanan sistem: Kan dolaşımı ve kolajen üretimi üzerinde doğrudan etkisi olan kırmızı LED ışınlarını kullanır. Kırmızı LED ışınlarının kromoterapik etkisi kolajen üretimini ve mikrodolaşımı stimüle eder. Fibroblastlar üzerinde de etki yaratarak kolajen yapılanmasını hızlandırır.  Buradaki LED ışınları (diod lazer 635 nm) diğer adı ile PDT ( Photo Dinamic Therapy) fibroblastların uyarılmasını sağlayarak kolejen ve elastin liflerin üretimini hızlandırır. Bu da cilde güzel sıkı bir görünüm verir.

Radyofrekans kullanım alanları:
 

 • Cilt yüzeyini ve alttaki bağ dokularını sıkılaştırır. Dolayısıyla kalça, basen, karın, bacak, diz içi ve bacaklardaki sarkmaları önleyerek çok sıkı bir görünüme sahip olunur. Yağ hücrelerinin parçalanması ve küçülmesini sağlar.
 • Sadece yüzeysel yağları değil, derin yağlarıüzerinde de etkilidir.
 • Selülitin( portakal kabuğu) görünümünü azaltır.
 • Cilt direncini artırır ve bağ dokusunu güçlendirir.
 • Yüzde kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltır. Haftada iki kez toplam 6-8 seans Cilt germe operasyonlarından sonra 10-12 seans uygulanmalıdır. Boyun gerdan ve yanaklardaki sarkık görünümü düzelterek oldukça iyi bir toparlanma sağlar.
Burada kullanılan radyo frekans başlıkları daha küçüktür.
 • Vücutta oluşan çatlakların görünümünü azaltır.
 • Derin kan dolaşımını artırarak cilde parlaklı sağlar.
   

Tedavi programı: Seans süresi duruma bağlı olarak; 30 ila 40 dakika sürer.
Toplam 10 ila 15 seanstan oluşur. Otomatik programları sayesinde Radyo frekans hastalara ağrısız ve acısız yan etkisiz, etkili ve rahatlatıcı bir tedavi uygulaması sunmaktadır.

Seanslar hastanın yaşına ve hastalığının durumuna göre haftada 1 veya 2 seans olarak düzenlenir. Tedaviye düzenli bir şekilde devam edilirse seans bitiminden sonra; iyilik dönemi 1-2 yıl devam eder. Radyo frekans bazı durumlarda Lipoliz ve Mezoterapi ile uygulanabilir.

Selülit ve zayıflama  tedavisindeki başarı hastanın doktorun verdiği diyeti tam uygulamasıyla doğru orantılıdır..Hasta ayrıca günde en az 2-3 litre su içmelidir.
Ergenlik çağına gelmiş herkese uygulanabilir.

Uygulanması Sakıncalı Durumlar:

 • Hamileler
 • Kalp pili olanlar
 • Epilepsi (sara) hastalığı olanlar
 • Parkinson
 • Cilt kanseri
 • Vücudunda büyük metal protezi bulunanlar.


 

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
MEZOTERAPİ 
LİPOLİZ 
RADYO FREKANS 
 

 

 
 
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.