2018 İLERİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI (AKUPUNKTUR ÜST DÜZEY WORKSHOP) DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM; AKUPUNKTUR SERTİFİKASI OLAN HEKİM ARKADAŞLARIMIZ İÇİN 5 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN ADVANCED (ÜST DÜZEY AKUPUNKTUR WORKSHOP) EĞİTİMLERİ DR. MURAT TOPOĞLU’NUN KLİNİĞİNDE BİZZAT KENDİ HASTALARI İLE YAPILACAKTIR. SÜRE OLARAK 1 HAFTA SÜRCEKTİR. 4 GÜN PRATİK 1 GÜN TEORİK. PAZARTESİ BAŞLANACAK VE CUMA GÜNÜ BİTECEKTİR. AKUPUNTURUN YANISIRA; • BOTOX, • MEZOTERAPİ, • LİPOLİZ, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • LAZER AKUPUNKTUR, • AKUPUNKTUR OBEZİTE UYGULAMALARI • DR. MURAT TOPOĞLU ÖZEL DİYET PROGRAMLARI, • LAZERLİ RADYOFREKANS, • PRP, • KAN OZON TEDAVİLERİ, • DOLGU TEDAVİLERİ • SAÇ VE SELÜLİT TEDAVİLERİ, • AĞRILAR VE ROMATİZMAL HASTALIKLARDA AKUPUNKTUR VE DİĞER UYGULAMALAR, • IVF DE AKUPUNKTUR UYGULAMASI TEORİK VE PRATİK OLARAK GÖSTERİLECEKTİR. WORKSHOP EN FAZLA 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK HER HAFTA YENİ BİR WORKSOP DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCILARA KURS SONUNDA WORKSHOP SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. EĞİTİMCİLER AKUPUNKTUR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE: Dr. MURAT TOPOĞLU(AKUPUNKTUR DERNEĞİ BAŞKANI) PROF.DR. BAHA ÇELİK (AKUPUNKTUR DERNEĞİ EŞ BAŞKANI) 2018 EĞİTİM TARİHLERİ 1. KURS 5-9 ŞUBATARASI 2. KURS 12-16 ŞUBAT ARASI 3. KURS 19-23 ŞUBAT ARASI KATILMAK İSTEYENLER KENDİSİNE BU TARİHLER ARASI HANGİSİ UYGUNSA ÖN KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDALAR.(EĞİTİM PROGRAMI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR.) WORKSHOP ÜCRETİ 15 OCAK TARİHİNE KADAR 3.500 TL 15 OCAK SONRASI 3.700 TL OLACAKTIR. ÖN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER GARANTİ BANKASI HALASKARGAZİ ŞUBESİ 701-6626654 TR 500.006.200.070.100.006.626.654 ASLIHAN TOPOĞLU HESABINA 500 TL YATIRMASI GEREKMEKTEDİR.(EĞİTİMLER 5 KİŞİ İLE SINIRLI OLDUĞU İÇİN İLK KAYIT OLANLAR ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.) ADRES: ABİDEİ HÜRRİYET CD.197/1 ŞİŞLİ- İSTANBUL PAZARTESİ- SALI –PERŞEMBE- CUMA GÜNLERİ İLETİŞİM: TEL 0212-2247433 (FATMA DİNÇ SEKRETERYA) MOBİL: 0532-2135521  


VİDEOLARIMI YENİLEDİM.MUTLAKA İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYIN


 

Instagram 

 
Aynalara bakmak istemiyorsunuz. Tartıya çıkmak istemiyorsunuz…

32 yıllık hekimlik ve akupunktur tecrübelerime dayanarak sizlere gerçekten güvenip kullanabileceğiniz PROTELAN’ı sunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Murat TOPOĞLU apple uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Protelan Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin
 
 
 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Adı: Şifre: Kod: ( 10742 )
AKUPUNKTUR TEDAVİ YÖNTEMLERİ  
Öncelikle hasta akupunkturist doktor tarafından iyice muayene edildikten sonra (gerekli laboratuar ve radyolojik tahlillerden sonra ) tanı konur. Hasta muayene masasına hastalığın yeri ve hastanın durumuna göre yüz üstü veya sırtüstü uzandırılır. İsterse oturtulur.
 
Akupunkturda çok çeşitli iğneler vardır. Bunlardan en çok kullanılanı çelik iğnelerdir. Bu iğneler hemen kıl inceliğinde çok sivridirler. Akupunkturist tarafından çok özel bir yöntemle hiç acı duymadan cilt altı veya kas içine batırılarak uygulanır. Bu noktalar bazen 20–30 saniye uyarılıp çıkarılabilir. Çoğunlukla akupunktur iğneleri uygulandıktan sonra hasta genellikle sakin bir kabin veya odada 15 ila 45 dakika yatarak tedavi edilir. 
 
İğnelerin uzunluğu 0,5–8 cm arasındadır. Kalınlıkları (Çapı) ise 0,18 ila 0,5 mm arasında değişir. İğneler genellikle disposable (bir kullanımlık) kullanılır veya otoklav (ameliyathane sterilizasyonunda kullanılır) ile steril yapılır.
 
Akupunkturda seansların sayısı hastalığın tipi, süresi ve hastanın yaşına göre farklılık gösterir. Bu 3 ila 30 seansdır. Bazen seansların daha uzadığı durumlar da olabilir. Genellikle 7–12 seans bir kür olarak kabul edilir. Her kür arasında 5 ila 10 gün ara verilir. Hastalığın seyrine göre kürlerin uzunluğu ayarlanır.
 
Bazı durumlarda kulaklara 5 ila 15 gün kalıcı iğne (raptiye biçiminde iğne) uygulanabilir.
 
İntra-dermal adını verdiğimiz cilt altı iğneler uygulanıp burada 1 hafta bırakılabilir.
 
Akupunktur noktalarına Lazer tedavisi de uygulanabilir.(Özellikle çocuk, çok yaşlı hastalarda ve iğne fobisi olanlarda)
 
Akupunktur noktalarına elektro-akupunkturda (noktalara alternatif akım, düşük voltaj ve amperli) uygulanabilir. Hastalığın durumuna göre frekansı 2 ila 2000 Hz (saniyede verilen elektrik stimülasyonu ) arasında değişir. Elektro-akupunktur ilk defa 1958 de Çin’de bademci ameliyatı sırasında ağrı azaltıcı olarak uygulandı.
 
Ayrıca azda olsa akupunktur noktalarına ultrason (ses) dalgaları da uygulanmaktadır.
 
Amaç; hangi yöntem olursa olsun, akupunktur noktasını uyarmaktır. Bazen bu noktaları hemen her gün hepimiz bilip bilmeyelim basınç veya masaj yaparak uyarıyoruz.( Örneğin; akşamları başımızın ön kısmı ağrıdığında gözlüklerimizi çıkartıp kaşlarımızın iç başlangıç alanını baş ve işaret parmağımızla uyarırız.) Bazen de akşam yakınlarımıza omuzlarımızı ovalatıp, belimizi çiğnetiriz.
 
Akupunkturda çeşitli yöntemler vardır:
 
Bunlar:
 1. VÜCUT AKUPUNKTURU: Vücuttaki noktalar kullanılır. WHO (Dünya Sağlık Örgütü) nünde resmi olarak kabul ettiği 361 ve 50 ye yakın da ekstra nokta vardır.
 2. KULAK AKUPUNKTURU: Gene WHO tarafından 43 kulak akupunktur noktasının etkili olduğu tespit edilmiştir(Vücut noktalarının neredeyse % 10 nuna tekabül ediyor.
 3. YÜZ AKUPUNKTURU: Yüzdeki bazı özel alanlardır.
 4. BURUN AKUPUNKTURU: Özellikle Amerikalı Doktor Ralph Alan Dale tarafından araştırılmaktadır.
 5. AYAK AKUPUNKTURU
 6. EL AKUPUNKTURU: Suchzok Akupunkturu
AKUPUNKTUR NOKTASI 
 1. Elektrik rezistansı (direnci) düşük olan alanlardır.
 2. Dolayısıyla bu bölgenin elektrik potansiyeli 300 mV tan fazladır.
 3. Yüksek elektrik kapasitesi vardır.(0,1–1 mF)
 4. Bu noktalarda deri nefes alması daha fazladır.
 5. Bu bölgelerin sıcaklığı diğer alanlara nazaran daha fazladır.
 6. Bu bölgelerde ses sinyali daha fazladır.(2-15 Hz.,amplitüd ise 0.5-1 mV ) 
AKUPUNKTUR NOKTASINA UGULANAN YÖNTEMLER
 1. İğne
 2. Lazer
 3. Ultrason(ses dalgası)
 4. Elektro-akupunktur(Noktaya belirli voltaj ve de frekansta alternatif akım uygulamak
 5. Moksa(noktayı ısıtmak amaçlı kullanılan bir bitki=Artemisya Vulgaris)
 6. Cupping (Kupa çekmek = şişe çekmek yani noktaya belirli bir ölçü ve sürede vakum uygulamak)
 7. Tuina, An-Mo, Acupresure (Akupunktur noktasına özel masaj uygulaması)
 8. Akupunktur noktasına belirli ilaçları enjeksiyonu(Serum fizyolojik, vitamin v.s.)
 9. T.E.N.S Cilde iğne batırılmadan petler aracılığı ile elektrik akımı verilmesi.
 AKUPUNKTURUN UYGULANMADIĞI DURUMLAR
 1. Özellikle hamileliğin ilk 3 ayı içinde bazı akupunktur noktaları (alt karın ve bel noktaları gibi) kesin kullanılmaz, düşüğe neden olabilir. Yalnız hamilelik kusmalarında akupunktur kullanılabilir.
 2. Ameliyat edilmesi kesin vakalarda 
 3. Kanserli vakalarda sadece ağrıyı azaltmak için kullanılabilir.
 4. Kanama hastalıklarında (Hemofili gibi) dikkatli kullanılmalı
 5. Antikoagülan (pıhtılaşmayı azaltan ilaçlar) kullanan hastalarda dikkatli kullanmak gerekir.
YAN ETKİLERİ (nadiren)
 1. Ciltte kanama veya morarma (ekimoz)
 2. Enfeksiyon
 3. İç organ yaralanmaları
 4. İğne yerinde geçici ağrı

 
Yaz Boyutu: 
     
Bu Blmdeki Dier Yazlar
 
 
 
 
 

Akupunktur Derneği

Dr. Murat Topoğlu Resmi Sitesi Tüm Hakları Korunmaktadır. Site içerisinde kullanılan tüm materyaller resimler videolar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kullanılamaz.
YASAL UYARI: Sitemizde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve tavsiye niteliğindedir.Her şahsın organizması ayrı olduğundan, detaylı muayene ve bilgi alma işleminden sonra kişilere özel uygulamalar yapılmalıdır.Sitedeki bilgilerin muayene olmaksızın kullanımından kaynaklanan sorumluluk kullanıcıya aittir. Site içeriğinin izinsiz kullanımı, ilgili mevzuata aykırılık oluşturduğundan yasaktır ve  bu konudaki haklarımız saklıdır.Siteye giriş yapan kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.